logo bip
Szukaj
Close this search box.
Poczta
elektroniczna

szpital@4wsk.pl

Dane adresowe

4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ
ul. Rudolfa Weigla 5, 50-981 Wrocław

Komenda

Komenda

Komenda

KOMENDANT SZPITALA

Wrocławski 4. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką, którego mam honor być komendantem, jest cenioną w kraju placówką medyczną, cieszącą się zasłużonym prestiżem i zaufaniem. Nad zdrowiem pacjentów, którzy do naszego szpitala trafiają nie tylko z Dolnego Śląska, ale z całej Polski, czuwa doświadczony, doskonale wykształcony zespół lekarzy i pielęgniarek, wspomagany przez profesjonalnie przygotowaną kadrę lekarzy radiologów, analityków, farmaceutów, laborantów, fizykoterapeutów, ratowników medycznych, inżynierów i techników. W gronie pracujących w szpitalu wojskowych i cywilnych lekarzy liczną grupę stanowią samodzielni pracownicy naukowi, legitymujący się tytułami profesorów, doktorów habilitowanych oraz doktorów nauk medycznych. Dotyczy to m. in. Ośrodka Chorób Serca uznawanego za wiodącą tego typu placówkę w skali kraju.

Nasz wysokospecjalistyczny szpital, malowniczo położony w południowej części Wrocławia, składa się z pięciu dużych klinik, 26 oddziałów klinicznych, kilkudziesięciu zakładów specjalistycznych, poradni oraz pracowni diagnostycznych, a także polikliniki z dwiema placówkami leczniczymi i pełnoprofilową stomatologią. Do dyspozycji pacjentów oddaliśmy najnowszej generacji aparaturę medyczną i sprzęt diagnostyczny przez całą dobę wykorzystywany do szybkiego i trafnego rozpoznawania schorzeń oraz skutecznego leczenia. W naszych laboratoriach, posiadających certyfikaty akredytacyjne, przeprowadza się praktycznie wszystkie badania mikrobiologiczne oraz fizyko-chemiczne.

Rocznie w klinikach naszego szpitala leczy się ok. 60 tys. pacjentów, którym zapewniamy staranną opiekę medyczną w dobrych warunkach oraz kompleksowe procedury lecznicze. Z kolei nasze przychodnie odwiedza każdego roku blisko 90 tys. osób, korzystając z fachowej pomocy.

Szpital Wojskowy spełnia bardzo ważną rolę w systemie całodobowych dyżurów specjalistycznych w mieście i regionie. Dotyczy to szczególnie kardiologii, neurologii, neurochirurgii, okulistyki i laryngologii. Także funkcjonujące na naszym terenie nowoczesne lądowisko dla śmigłowców, połączone z profesjonalnie zorganizowanym i świetnie wyposażonym Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym, w dzień i w nocy jest wykorzystywane do spieszenia z pomocą ofiarom wypadków komunikacyjnych oraz zdarzeń losowych.

Od ponad siedemdziesięciu lat 4. Wojskowy Szpital Kliniczny z powodzeniem ratuje zdrowie i życie swoim pacjentom. Dzięki temu na trwałe wpisał się w świadomość mieszkańców regionu, jako placówka medyczna, którą obdarza się pełnym zaufaniem.

Personel

Komendant Szpitala
płk dr hab. n. med. Wojciech Tański
Zastępca komendanta ds. medycznych
płk lek. Mariusz Kiszka
Zastępca komendanta ds. obwodu profilaktyczno-leczniczego
płk mgr Marek Oryszczak
Piotr Pusty
Zastępca komendanta ds. ekonomiczno-finansowych
Piotr Pusty, MBA
Paweł Błasiak-logistyka
Szef logistyki
mgr Paweł Błasiak (p.o.)
Andrzej Badura
Kierownik lecznictwa otwartego
lek. Andrzej Badura
Główna księgowa
mgr Małgorzata Smoleń
Krzysztof Krużycki
Szef wydziału administracji ogólnej
mgr Krzysztof Krużycki
Ewa Pielichowska
Zastępca komendanta ds. pielęgniarstwa
mgr Ewa Pielichowska
Kontakt
płk dr hab. n. med. Wojciech Tański - sekretariat
261 660 321
płk mgr Marek Oryszczak - sekretariat
261 660 203
płk lek. Mariusz Kiszka - sekretariat
261 660 204
Piotr Pusty, MBA
261 660 662
mgr Paweł Błasiak (p.o.) - sekretariat
261 660 536
mgr Małgorzata Smoleń
261 660 687
mgr Krzysztof Krużycki
261 660 702
mgr Ewa Pielichowska
261 660 207
lek. Andrzej Badura
261 660 203
Skip to content