logo bip
Szukaj
Close this search box.
Poczta
elektroniczna

szpital@4wsk.pl

Dane adresowe

4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ
ul. Rudolfa Weigla 5, 50-981 Wrocław

WAŻNE FUNKCJE NASZYCH LEKARZY

WAŻNE FUNKCJE NASZYCH LEKARZY

WAŻNE FUNKCJE NASZYCH LEKARZY

Data dodania:

Dwoje lekarzy odebrało od wojewody dolnośląskiego nominacje na konsultantów wojewódzkich.
Dr n. med. Monika Rutkowska przez pięć kolejnych lat będzie konsultantem wojewódzkim z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej. To jej druga kadencja na tym stanowisku. W 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym znana jest z zaangażowania i wielkiej energii, z jaką działa na rzecz pacjentów oraz stałej poprawy organizacji leczenia, które ma ułatwić chorym dostęp do nowoczesnych terapii. Pani doktor pełni na co dzień funkcję zastępcy kierownika Kliniki Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi.
Wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski zdecydował także o powołaniu dr. hab. n. med. Bogdana Czapigi na stanowisko konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie neurochirurgii. Dr Czapiga będzie wypełniał te obowiązki po raz pierwszy. W naszym szpitalu od lat z powodzeniem kieruje Klinicznym Oddziałem Neurochirurgicznym z Pododdziałem Neurochirurgii Onkologicznej.
Spośród pracowników 4. WSK funkcje konsultantów wojewódzkich pełnią także: dr n. med. Maciej Stargaczyński (chirurgia stomatologiczna), dr n. med. Jacek Majda (diagnostyka laboratoryjna), dr n. med. Andrzej Kołodziejczyk (medycyna nuklearna), mgr Ewa Pielichowska (pielęgniarstwo anestezjologiczne i intensywnej opieki) oraz dr n. med. Paweł Chudoba (transplantologia kliniczna). Kolejny nasz lekarz, lek. stom. Maciej Trześniewski, jest konsultantem w dziedzinie chirurgii szczękowej w województwie lubuskim.

Fot. Urząd Wojewódzki

Najnowsze

NASZ PRACOWNIK DOCENIONY!

Z wielką przyjemnością informujemy, że mgr Katarzyna...

CHIRURG, KTÓRY UMIE ZROBIĆ JEDNĄ OPERACJĘ TO DRAMAT

Przyjechałem do Religi. „Żonaty?” – spytał. „Nie”...

POŻEGNALIŚMY MARIANNĘ CZULIŃSKĄ-LISIEWICZ

Z wielką przykrością informujemy, że w wieku...

ODSZEDŁ DR LESZEK LEWCZYK

Z głebokim żalem i niedowierzaniem informujemy o...

Skip to content