logo bip
Szukaj
Close this search box.
Poczta
elektroniczna

szpital@4wsk.pl

Dane adresowe

4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ
ul. Rudolfa Weigla 5, 50-981 Wrocław

UMOWA PODPISANA!

UMOWA PODPISANA!
UMOWA PODPISANA

UMOWA PODPISANA!

Data dodania:

Przedstawiciele największych wrocławskich szpitali, w tym 4. WSK, Politechniki Wrocławskiej oraz zarządu województwa dolnośląskiego podpisali porozumienie w sprawie utworzenia Wydziału Medycznego.
Wydział powstanie w strukturach Politechniki Wrocławskiej i będzie kształcił przyszłych lekarzy od października przyszłego roku. Planuje się, że na pierwszy rok zostanie przyjętych ok. 60 osób. Kadrę naukową i dydaktyczną utworzą odpowiednio przygotowani pracownicy wrocławskich szpitali, którzy obok zajęć teoretycznych poprowadzą także ćwiczenia praktyczne.
4. WSK reprezentowali na uroczystości komendant płk dr n. med. Wojciech Tański, prof. dr hab. n. med. Waldemar Banasiak oraz dr hab. n. med. Dariusz Jagielski. – Projekt, który współtworzymy jest w pewnym sensie realizacją moich marzeń – mówi prof. Banasiak. – Od dawna widzę, że dotychczasowy system kształcenia, w którym sam przecież zdobywałem wiedzę, jest już po prostu archaiczny. Pryzmatem, przez jaki powinniśmy uczyć młodych ludzi, musi być nowoczesna technologia, która wdziera się do medycyny w sposób wcześniej niespotykany.

Fot. Politechnika Wrocławska

Najnowsze

NASZ PRACOWNIK DOCENIONY!

Z wielką przyjemnością informujemy, że mgr Katarzyna...

CHIRURG, KTÓRY UMIE ZROBIĆ JEDNĄ OPERACJĘ TO DRAMAT

Przyjechałem do Religi. „Żonaty?” – spytał. „Nie”...

POŻEGNALIŚMY MARIANNĘ CZULIŃSKĄ-LISIEWICZ

Z wielką przykrością informujemy, że w wieku...

ODSZEDŁ DR LESZEK LEWCZYK

Z głebokim żalem i niedowierzaniem informujemy o...

Skip to content