logo bip
Szukaj
Close this search box.
Poczta
elektroniczna

szpital@4wsk.pl

Dane adresowe

4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ
ul. Rudolfa Weigla 5, 50-981 Wrocław

PIKNIK Z BADANIAMI

PIKNIK Z BADANIAMI
Piknik z badaniami

PIKNIK Z BADANIAMI

Data dodania:

Chcesz poznać sposoby leczenia przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POCHP)? A może jesteś osobą, która skończyła 60 lat? Przyjdź koniecznie w najbliższy czwartek (22 czerwca) na nasz plenerowy piknik medyczny!
Piknik, który organizujemy w cieniu drzew naszego przyszpitalnego parku, towarzyszy konferencji na temat telemedycyny. Co to jest? To leczenie „na odległość”, ułatwiające kontakt pomiędzy pacjentem i lekarzem przy pomocy nowoczesnych technologii np. komputera i sieci teleinformatycznej. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest brak konieczności bezpośrednich spotkań, dojazdów, tracenia czasu lub, w przypadku starszych, schorowanych osób, tracenia sił.
W 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym realizujemy obecnie dwa duże projekty telemedyczne finansowane z funduszy norweskich i budżetu państwa (koszt to ponad 2 mln zł). Są przeznaczone dla dwóch grup: chorych z POCHP oraz osób, które ukończyły 60 lat.
Pierwszą część naszej konferencji zaplanowaliśmy w sali budynku Zintegrowanego Bloku Operacyjnego o godz. 10. Program przewiduje prezentację poszczególnych programów oraz platformy telemedycznej (m.in. warsztaty z korzystania ze sprzętu informatycznego) a także wieloletnich doświadczeń naszego norweskiego partnera.
Szczególnie atrakcyjnie zapowiada się piknik medyczny połączony z bezpłatnymi badaniami. W parku na tyłach budynku głównego szpitala staną namioty, w których będzie można wykonać wiele darmowych badań laboratoryjnych, odpowiadających profilowi geriatrycznemu – sprawdzić morfologię, poziom sodu, potasu, witamin D i B12, poziom glukozy, zmierzyć ciśnienie krwi, poznać zasady zdrowego trybu życia. Przygotujemy także osobne stoisko dla osób z problemami oddechowymi. Nasi lekarze i pielęgniarki będą demonstrować zasady działania spirometru (mierzy m.in. pojemność płuc, przepływ powietrza podczas oddychania), ale także uczyć korzystania z tego sprzętu w warunkach domowych. W ofercie przygotowanej na ten szczególny dzień będzie także profesjonalna analiza składu ciała.
Gorąco zachęcamy Państwa do udziału w naszej konferencji oraz pikniku! Czekamy od godz. 10 w dużej sali konferencyjnej w budynku Zintegrowanego Bloku Operacyjnego, a następnie w naszym parku! Tym bardziej, że końcowym akcentem będzie smaczny, wojskowy poczęstunek!
Serdecznie zapraszamy!

Najnowsze

NASZ PRACOWNIK DOCENIONY!

Z wielką przyjemnością informujemy, że mgr Katarzyna...

CHIRURG, KTÓRY UMIE ZROBIĆ JEDNĄ OPERACJĘ TO DRAMAT

Przyjechałem do Religi. „Żonaty?” – spytał. „Nie”...

POŻEGNALIŚMY MARIANNĘ CZULIŃSKĄ-LISIEWICZ

Z wielką przykrością informujemy, że w wieku...

ODSZEDŁ DR LESZEK LEWCZYK

Z głebokim żalem i niedowierzaniem informujemy o...

Skip to content