logo bip
Szukaj
Close this search box.
Poczta
elektroniczna

szpital@4wsk.pl

Dane adresowe

4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ
ul. Rudolfa Weigla 5, 50-981 Wrocław

MILIONY NA SPRZĘT MEDYCZNY!

MILIONY NA SPRZĘT MEDYCZNY!
MILIONY NA SPRZĘT MEDYCZNY!

MILIONY NA SPRZĘT MEDYCZNY!

Data dodania:

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski oraz wiceminister obrony narodowej Michał Wiśniewski przyjechali do Wrocławia, by spotkać się z pracownikami 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu oraz przekazać symboliczny czek na ponad 16,8 mln zł.
To pieniądze, o jakie szpital starał się z projektu „Wspieranie naprawy i odporności systemu ochrony zdrowia” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, finansowanego z funduszy unijnych.
Dzięki pozyskanym środkom nasza placówka unowocześni aparaturę i sprzęt medyczny oraz, co jest najważniejsze dla chorych, znacząco poprawi jakość leczenia oraz dostęp do nowoczesnych terapii. – Mam nadzieję, że te pieniądze przysłużą się pacjentom, ale traktuję je także jako formę podziękowania za to, co robili państwo podczas pandemii, za ten ogromny trud włożony w leczenie chorych. Szpital wojskowy zasłynął z diagnozowania pierwszych pacjentów z Wuhan – te europejskie środki pozwolą odnowić potencjał, a nawet zwiększyć możliwości diagnostyczno-terapeutyczne – powiedział minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Pozyskana kwota jest na tyle duża, że umożliwi zakup nowego rezonansu magnetycznego, gammakamery oraz neuronawigacji – wszystkie te urządzenia pomagają w diagnozowaniu i leczeniu zmian nowotworowych. Rezonans magnetyczny służy do obrazowania narządów wewnętrznych i wykrywania zmian w nawet trudno dostępnych obszarach organizmu, gammakamera – inaczej kamera scyntygraficzna – jest natomiast urządzeniem diagnostycznym, służącym do badania narządów, do których wcześniej wprowadzono radioizotop. Dzięki tej metodzie można wykluczyć lub potwierdzić chorobę nowotworową np. kości, płuc, tarczycy. Z kolei neuronawigacja to skomplikowany system, bardzo pomocny podczas zabiegów neurochirurgicznych. Umożliwia lekarzowi bardzo precyzyjne wykonywanie złożonych operacji w obrębie głowy lub kręgosłupa.

– Starania o te środki rozpoczęliśmy w ubiegłym roku – mówi komendant 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego, płk dr n. med. Wojciech Tański. – Teraz bardzo się z nich cieszymy, ale jednocześnie zobowiązujemy się  wykorzystać je jak najlepiej. Liczę, że już w połowie roku część sprzętu medycznego będzie służyć naszym chorym.
Wiceminister Michał Wiśniewski podziękował ministrowi zdrowia za zauważenie potrzeb szpitala wojskowego, który leczy pacjentów cywilnych, ale także żołnierzy. Dodał, że w najbliższym czasie można spodziewać się na Dolnym Śląsku większej grupy wojskowych, więc nowoczesny sprzęt medyczny będzie służył również polskim siłom zbrojnym.   


Materiał w TVP Wrocław (od 2:34):

https://wroclaw.tvp.pl/1631511/fakty

Fot. Screenshot TVP Wrocław; MK

Najnowsze

NASZ PRACOWNIK DOCENIONY!

Z wielką przyjemnością informujemy, że mgr Katarzyna...

CHIRURG, KTÓRY UMIE ZROBIĆ JEDNĄ OPERACJĘ TO DRAMAT

Przyjechałem do Religi. „Żonaty?” – spytał. „Nie”...

POŻEGNALIŚMY MARIANNĘ CZULIŃSKĄ-LISIEWICZ

Z wielką przykrością informujemy, że w wieku...

ODSZEDŁ DR LESZEK LEWCZYK

Z głebokim żalem i niedowierzaniem informujemy o...

Skip to content