Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk podziękował komendantowi płk. dr. hab. n. med. Wojciechowi Tańskiemu oraz dr hab. n. med. Beacie Jankowskiej-Polańskiej za zaangażowanie i pracę na rzecz osób zagrożonych kryzysem zdrowia psychicznego.
Prezydent Sutryk oraz jego doradca Zbigniew Korzeniowski byli gośćmi comiesięcznej odprawy kadry 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego. – Dziękuję panu komendantowi oraz pani profesor za wkład w i zaangażowanie w pracę na rzecz osób z doświadczeniem choroby psychicznej, to bardzo ważne dla mieszkańców Wrocławia – mówił prezydent Sutryk. – Ale wykorzystam okazję i chętnie podziękuję wszystkim państwu za to, co wydarzyło się na przestrzeni ostatnich lat. A było tego naprawdę dużo: pandemia COVID, kryzys pełnoskalowej wojny w Ukrainie, a w tle różne napięcia społeczne, kryzys gospodarczy. To wszystko było doświadczeniem także lokalnym i za pracę w tych okolicznościach, bardzo chciałbym państwu podziękować. Właściwie we wszystkich tych sytuacjach podmioty publiczne, takie jak szpitale, uczestniczyły, a my, jako samorząd Wrocławia, staraliśmy się pomagać, jak najpełniej.
Prezydent Sutryk nagrodził także naszego lekarza, kierownika Klinicznego Oddziału Kardiochirurgicznego, dr. n. med. Jacka Skibę. Wręczając medal „Merito de Wratislavia – Zasłużony dla Wrocławia” podziękował cenionemu lekarzowi za lata pracy. – Świetnie poznał pan serca wrocławian i Dolnoślązaków, a to, że dzisiaj tak dobrze i w tak dobrym rytmie biją, to także zasługa pana doktora. Wręczam panu ten medal z prawdziwą przyjemnością – dodał prezydent.
Dr Skiba podziękował za wyróżnienie, mówiąc, że jest zaskoczony, bo tylko „wykonuje swoją pracę, którą zresztą bardzo lubi”. – I choć osiągnąłem już wiek emerytalny, mam nadzieję, jeśli zdrowie pozwoli, jeszcze trochę popracować.
• Podczas odprawy komendant szpitala wręczył akt mianowania na stopień porucznika młodszego asystenta lek. Jakubowi Leśniakowi. Doktor Leśniak pracuje w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.
• Po blisko 55 latach pracy na emeryturę zdecydowała się przejść Pani Regina Adamczyk, przełożona pielęgniarek Ośrodka Chorób Wewnętrznych. Pierwszą pracę podjęła w szpitalu w Gliwicach w 1969 roku, a z 4. Wojskowym Szpitalem Klinicznym jest związana od marca 1979 roku. Pracowała najpierw w oddziale dermatologicznym, później oddziale nerwic, a następnie endokrynologicznym. Wychowała rzesze młodych pielęgniarek. Pani Reginie podziękowali za wieloletni wysiłek oraz ogromne zaangażowanie współpracownicy, ale także prezydent Sutryk. – Zdarzało się, że i mnie pani Regina upuściła trochę krwi, ale zawsze robiła to z uśmiechem. Serdecznie dziękuję.